• Książka będzie dostępna pod koniec lipca!

Brak towaru
119.00
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 15.5
Paczkomaty InPost 15.5
Kurier InPost 17
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon

Wytyczne w zakresie ochrony przeciwpożarowej garaży w obiektach budowlanych, przeznaczonych do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in

Autorzy:

Kamil Babiński
Andrzej Gemra
Paweł Janik
Bogdan Jelonek
Mateusz Kamiński
Jan Kielin
Wojciech Klapsa
Adrian Kowalik
Katarzyna Krawczyk
Maciej Kwiatkowski
Piotr Lesiak
Maria Majewska
Ilona Majka
Daniel Małozięć
Maciej Mazur
Piotr Mortka
Marcin Ochenkowski
Filip Opoka
Rafał Rupar
Michał Sienkiewicz
Rafał Szczypta
Jarosław Tępiński
Michał Trzcionkowski
Jarosław Wiche
Daniel Wierzbicki
Kamil Wleciał
Piotr Wolski
Krzysztof Zamożny
Jacek Zboina

ISBN: 978-83-971388-0-3

OPIS: Niniejsze wytyczne poświęcone są aktualnemu zagadnieniu dotyczącemu zapewnienia bezpieczeństwa pożarowego garaży w obiektach budowlanych, przeznaczonych do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in.

W związku z rozwojem rynku e-mobility zagadnienia dotyczące elektromobilności są przedmiotem dyskusji, współpracy oraz przedsięwzięć różnych branż i środowisk eksperckich. Przekazywane w Państwa ręce wytyczne są wynikiem kooperacji specjalistów różnych dziedzin i specjalności, reprezentujących: Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy (CNBOP-PIB), Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej (KG PSP) i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA). Należy przy tym podkreślić, iż PSPA integruje wiodące marki z całego łańcucha wartości w e-mobility, w tym środowisko producentów pojazdów i infrastruktury, operatorów i dostawców usług ładowania, koncernów paliwowych i energetycznych oraz wszystkich pozostałych podmiotów i instytucji aktywnych w obszarze zrównoważonego transportu.


Publikacja ta powstała w odpowiedzi na ważną obecnie i zapewne w najbliższej przyszłości rynkową potrzebę określenia warunków ochrony przeciwpożarowej dla garaży w obiektach budowlanych, w których ładowane są pojazdy elektryczne i hybrydowe plug-in.


Wytyczne w zakresie ochrony przeciwpożarowej garaży w obiektach budowlanych, przeznaczonych do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in zostały opracowane z wykorzystaniem wskazanych podstaw formalnych, dokumentów, ale przede wszystkim powoływanych wyników badań przeprowadzonych w różnych państwach. CNBOP-PIB również wykonało własne badania, które stanowią podstawę sformułowanych wniosków, rekomendacji i wymagań w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Przedmiotowe wytyczne w poszczególnych rozdziałach zawierają odpowiednio: podstawowe, najważniejsze definicje, skróty i symbole, podstawy formalne, dokumenty związane i kluczowe wyniki badań, zbiór wymagań i rekomendacji w zakresie stosowanych wyrobów, projektowania, wykonywania i eksploatacji instalacji elektrycznych, charakterystykę miejsc w obiektach budowlanych przeznaczonych do ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych plug-in. Publikacja koncentruje się przede wszystkim na identyfikacji zagrożeń dla bezpieczeństwa pożarowego oraz wskazaniu kluczowych czynników pozwalających na jego zapewnienie, obejmujących m.in. warunki prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych...

Z Wprowadzenia 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Nowości